Tel. +48 604 866 016
biuro@centrumfizjo.pl

ul. Dyrekcyjna 43/1
50-528 Wrocław


Wydarzenia

Dzień z fizjoterapią
7 września 2013
Zapraszamy na bezpłatne konsultacje w godzinach 10.00-14.00. Rejestracja telefoniczna.

Statystyki Strony

 • Licznik Odwiedzin: 60647
 • Twoje IP: 34.228.52.223
 • Terapia - Leczenie ruchem

  Można powiedzieć, że skoro pacjent trafia do fizjoterapeuty to ma problem z aparatem ruchu. A skoro tak, to nie będzie błędem stwierdzenie, że tylko ruchem specjalnie ukierunkowanym można usunąć ten problem.


  Ruch jest bardzo silnym bodźcem, który utrzymuje cały organizm w prawidłowym działaniu. Dzięki aktywności można redukować ból, zwiększać zakres ruchu w stawach, wytrzymałość, moc, wydolność.

  Kinezyterapia obejmuje ćwiczenia lecznicze i metody terapeutyczne. Metody wykorzystują wiele elementów w taki sposób, aby jak najszerzej i możliwie najskuteczniej pomóc pacjentowi.

  Terapia Manualna     -     PNF     -     Mc Kenzie     -     Drenaż Limfatyczny

  Terapia Manualna


  Terapia manualna jest koncepcją, zajmującą się badaniem i leczeniem pacjenta. Odpowiednia, rozbudowana diagnoza pozwala na wykrycie zaburzeń strukturalnych narządów ruchu: stawów, mięśni oraz nerwów.

  Dzięki rozbudowanemu schematowi badania różnicującego oraz szczegółowemu wywiadowi terapeuta jest w stanie stwierdzić mechanizmy powodujące zaburzenia struktur.

  Koncepcja leczenia ma wpłynąć pozytywne na równowagę w poszczególnych strukturach stawowych, mięśniowych bądź też w nerwowych.

  Podczas leczenia stosuję się odpowiednie techniki mobilizacji stawów, neuromobilizację struktur nerwowych, leczenie tkanek miękkich, a także medyczny trening funkcjonalny, który wpływa na stabilizację struktur i podtrzymanie efektu terapeutycznego.
  Przez odpowiednie testy ruchowe, odpowiednie chwyty mobilizuje się odpowiednie struktury i powoduje ich powrót do pierwotnych funkcji.