Tel. +48 604 866 016
biuro@centrumfizjo.pl

ul. Dyrekcyjna 43/1
50-528 Wrocław


Wydarzenia

Dzień z fizjoterapią
7 września 2013
Zapraszamy na bezpłatne konsultacje w godzinach 10.00-14.00. Rejestracja telefoniczna.

Statystyki Strony

 • Licznik Odwiedzin: 60644
 • Twoje IP: 34.228.52.223
 • Terapia - Leczenie ruchem

  Można powiedzieć, że skoro pacjent trafia do fizjoterapeuty to ma problem z aparatem ruchu. A skoro tak, to nie będzie błędem stwierdzenie, że tylko ruchem specjalnie ukierunkowanym można usunąć ten problem.


  Ruch jest bardzo silnym bodźcem, który utrzymuje cały organizm w prawidłowym działaniu. Dzięki aktywności można redukować ból, zwiększać zakres ruchu w stawach, wytrzymałość, moc, wydolność.

  Kinezyterapia obejmuje ćwiczenia lecznicze i metody terapeutyczne. Metody wykorzystują wiele elementów w taki sposób, aby jak najszerzej i możliwie najskuteczniej pomóc pacjentowi.

  Terapia Manualna     -     PNF     -     Mc Kenzie     -     Drenaż Limfatyczny

  Terapia PNF


  Terapia, której celem jest odtworzenie i ponowna nauka prawidłowych funkcji ruchu, które zostały zaburzone w trakcie choroby.

  Terapia bazuje na metodach neurofizjologicznych, umożliwiając pracę z pacjentem neurologicznym (udary mózgu, SM) oraz ortopedycznym (osłabienie siły i funkcji mięśni, urazy tkanek miękkich, więzadeł).

  Bardzo ważnym elementem terapii jest reedukacja prawidłowego stereotypu chodu poprzez odtwarzanie prawidłowych nawyków ruchowych oraz dokładną analizę poszczególnych faz chodu.
  Terapia jest ciekawym doświadczeniem dla pacjenta, który bierze czynny udział w przebiegu procesu rehabilitacji i planowaniu.