Tel. +48 604 866 016
biuro@centrumfizjo.pl

ul. Dyrekcyjna 43/1
50-528 Wrocław


Wydarzenia

Dzień z fizjoterapią
7 września 2013
Zapraszamy na bezpłatne konsultacje w godzinach 10.00-14.00. Rejestracja telefoniczna.

Statystyki Strony

 • Licznik Odwiedzin: 60645
 • Twoje IP: 34.228.52.223
 • Terapia - Leczenie ruchem

  Można powiedzieć, że skoro pacjent trafia do fizjoterapeuty to ma problem z aparatem ruchu. A skoro tak, to nie będzie błędem stwierdzenie, że tylko ruchem specjalnie ukierunkowanym można usunąć ten problem.


  Ruch jest bardzo silnym bodźcem, który utrzymuje cały organizm w prawidłowym działaniu. Dzięki aktywności można redukować ból, zwiększać zakres ruchu w stawach, wytrzymałość, moc, wydolność.

  Kinezyterapia obejmuje ćwiczenia lecznicze i metody terapeutyczne. Metody wykorzystują wiele elementów w taki sposób, aby jak najszerzej i możliwie najskuteczniej pomóc pacjentowi.

  Terapia Manualna     -     PNF     -     Mc Kenzie     -     Drenaż Limfatyczny

  Terapia Mc Kenzie


  Metoda opiera się na mechanicznym diagnozowaniu i terapii bólów kręgosłupa. Istotą metody jest to, że oferuje ona pacjentom system samodzielnego radzenia sobie z problemem.

  Ćwiczenia kierowane do pacjenta używane są do zwalczania bólu.

  Metoda ta różni się od innych tym, że unika stwarzania zależności pacjenta od terapeuty, wykorzystuje minimum interwencji terapeuty w kombinacji z ćwiczeniami.
  Powtarzalne, odpowiednio ukierunkowane ruchy są wykorzystywane do diagnozy i terapii. Szczególnie ważną rolę odgrywa też edukacja pacjenta.