Tel. +48 604 866 016
biuro@centrumfizjo.pl

ul. Dyrekcyjna 43/1
50-528 Wrocław


Wydarzenia

Dzień z fizjoterapią
7 września 2013
Zapraszamy na bezpłatne konsultacje w godzinach 10.00-14.00. Rejestracja telefoniczna.

Statystyki Strony

 • Licznik Odwiedzin: 60641
 • Twoje IP: 34.228.52.223
 • Terapia - Leczenie ruchem

  Można powiedzieć, że skoro pacjent trafia do fizjoterapeuty to ma problem z aparatem ruchu. A skoro tak, to nie będzie błędem stwierdzenie, że tylko ruchem specjalnie ukierunkowanym można usunąć ten problem.


  Ruch jest bardzo silnym bodźcem, który utrzymuje cały organizm w prawidłowym działaniu. Dzięki aktywności można redukować ból, zwiększać zakres ruchu w stawach, wytrzymałość, moc, wydolność.

  Kinezyterapia obejmuje ćwiczenia lecznicze i metody terapeutyczne. Metody wykorzystują wiele elementów w taki sposób, aby jak najszerzej i możliwie najskuteczniej pomóc pacjentowi.

  Terapia Manualna     -     PNF     -     Mc Kenzie     -     Drenaż Limfatyczny

  Drenaż limfatyczny


  Drenaż limfatyczny zwany inaczej masażem limfatycznym jest metodą poprawiająca przepływ chłonki w naczyniach limfatycznych. Zastosowanie terapii obrzękowej w fizjoterapii ma bardzo szerokie działanie. Koncepcja terapii obrzękowej polega na efektywnym eliminowaniu obrzęku chłonnego przy pomocy różnych rodzajów technik.
  Oodpowiednie zastosowanie wszystkich składowych terapii przynosi oczekiwane rezultaty. Celowane działanie i intensywność prowadzonej terapii oraz długofalowy proces prowadzi do planowanego usprawniania i postępu procesu leczenia.

  W skład koncepcji terapii obrzękowej wchodzą następujące techniki:


  manualny drenaż limfatyczny - MDL (masaż limfatyczny)
  terapia kompresji (uciskowa)
  terapia ruchowa przy zachowanej kompresji
  terapia obrzęku (stosowana przy obrzęku limfatycznym)
  pozycje ułożeniowe
  terapia oddechowa